Svatba ve vilémovském kostele

Bývalá členka sboru a někdejší pečlivá kostelnice Šárka si brala svého vyvoleného v kostele ve Vilémově. Sbor ani sborový fotograf u takové události nemohli chybět. Konalo se 21. srpna 2010 za překrásného počasí a hojné účasti vilémovských občanů i farníků z okolí. Obřad vedl Pater Procházka ze Šluknova, koncelebrovali P. Kotisz z Poustevny, P. Horňák z Mimoně, který u nás mnoho let působil a P. Maňásek, před lety působící v Rumburku. Kostelík byl zásluhou nevěstiny maminky krásně a vkusně vyzdoben. Obřad byl veden dvojjazyčně, neboť ženich a polovina svatebních hostí hovořili pouze německy. Vilémovský chrámový sbor podmaloval obřad dvěma Svatebními písněmi Johanna Janáka, Schubertovým Ave Maria v basovém provedení Mgr. Bydžovského. Bachův Air na housle zahrála MUDr. Englerová a na závěr zněla varhanní improvizace Patrika Englera. Nevěsta a ženich, před obřadem lehce nervózní, po obřadu jako novomanželé už zářili štěstím. Celý sbor jim přeje mnoho Božího požehnání do jejich manželství.