Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milý host navštívil naši farnost

19. 2. 2010

Věta uvedená v perexu tohoto článku byla mottem duchovní obnovy, konané 19. a 20. února v Dolní Poustevně. Hlavní slovo měl vzácný host ThDr. P. Michael Slavík - generální vikář pražské diecéze.

       V pátek 19. 2. 2010 Pater Slavík celebroval mši svatou společně s naším panem farářem, který před mší svatou s věřícími obešel kostel s pobožností Křížové cesty. Celkem 22 věřících  si při mši svaté vyslechlo úžasně krásné kázání  o poslání a původu naší Církve.

       V sobotu 20. 2. 2010 v nové kapli na faře v Dolní Poustevně se cca 30 věřících ze všech farností, které měl na starosti kdysi P.Václav Horniak, zúčastnilo působivé přednášky našeho hosta k otázkám víry, jak vznikla –v době života Mojžíše, co lidi mění v křesťany apod. Po přestávce, kdy se podávalo bohaté občerstvení (za něj díky všem, kteří ho připravili), se konala u obou kněží zpověď. Na závěr P. Jacek  požehnal všem přítomným. O atmosféře svědčí i pár snímků, které najdete ve fotogalerii.

                                           

                                                             Ant.Tobiška