Oratorium ke cti sv. Pavla od Patrika Englera

29. 6. 2009

Povedla se unikátní věc. Patrik Engler napsal osobitou hudbu v moderním stylu. Přizval ke spolupráci Obrazekskupinu TOXIC PEOPLE, dále žáky ZUŠ ve Šluknově a další muzikanty z výběžku. Sborové pasáže nacvičil Vilémovský chrámový sbor. Hudba je prokládána scénkami ze života sv. Pavla, které ztvárnil divadelní kroužek vilémovské školy.

Nacvičovalo se na jaře 2009 a provedení bylo stanoveno na konec června. Termín se hledal s obtížemi, účinkujících bylo téměř padesát a většina má mnoho aktivit.

Oratorium zaznělo nejprve ve vilémovském kostelíku v neděli 28. června a následujícího dne, 29. června bylo provedeno v kostele sv. Václava ve Šluknově. Vilémovský kostel praskal ve švech a mnoho lidí si dílo vyslechlo venku. Ve Šluknově nebyl problém s místem, kostel je obrovský - přesto byl téměř plný.

Rok svatého Pavla jsme završili ve velkém stylu!

Náhledy fotografií ze složky Oratorium 28. a 29. července 2009