Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brigáda na Annaberku 2009

18. 7. 2009

V sobotu 18. července dopoledne dorazili na Annaberk dobrovolníci, většinou z řad Vilémovského sboru, aby uvedli kapli sv. Anny do "bohoslužbyschopného" stavu. Brigádníci se rozdělili do skupiny "vnitřní" - ta pracovala v kapli a skupiny "venkovní", která se zabývala úpravou okolí kaple, Getsemanskou zahradou a křížovou cestou. Bylo nás hodně a práce nám šla dobře od ruky. Zbýval čas si i trochu popovídat nebo sbírat houby. Když se kolem jedenácté paní Holcová zeptala, jestli už má ohřívat polévku, ozvalo se mohutné ANO, protože její annaberská bramboračka je vyhlášená a všichni už jsme se na ni těšili. Nechyběly ani další chody slané i sladké dalších členek sboru, takže hodnotit úspěšnost brigády jsme museli s plnou pusou. Škoda jen, že Obecní úřad v Lobendavě, který v posledních letech vždy zajistil posekání celé plochy u kaple, naplánoval toto sekání letos až na pondělí po brigádě. Nevadí, věřím, že příští rok vyladíme termíny ještě lépe.

Fotografickou dokumentaci pana Tobišky možno shlédnout ve Fotogalerii.